Telefon Neo

Telefon NEO

NEO je profesionální výrobek splňující maximální nároky. Je ideálním řešením pro ty, kteří z důvodu svého zdravotního stavu, či stáří, již tráví většinu času v bytě. Staří lidé se bohužel dostávají občas do situací, kdy potřebují pomoc. Náramkové tísňové tlačítko je v takovém případě zdaleka nejlepší řešení. Je vždy po ruce, je vodotěsné, takže se může vzít i do sprchy.

Přednosti

  • Hlasitý reproduktor pro komunikaci 
  • Kvalitní mikrofon s velikým dosahem
  • Přenosné tísňové tlačítko s prodloužitelným dosahem
  • Jednoduchá instalace bez nutnosti stavebních zásahů
  • Velké množství přídavných komponentů

Varianty

  • Verze pro pevnou linku
  • GSM verze na kartu SIM
  • Neo SPEECH - předmluvené hlášky, které informují adresáta volání o důvodu poplachu

Jak telefon pracuje

Poplach vyvolaný stiskem poplachového tlačítka na telefonu, nebo náramkového tlačítka ATOM, či pomocí dalších komponentů systému, může být přijat např. na mobilním telefonu, nebo ve specializovaném dispečinku. NEO dokáže komunikovat s většinou zavedených softwarových řešení středisek sociální péče.
NEO obsahuje hlasitý reproduktor a citlivý mikrofon pro komunikaci mezi volajícím a volaným a podsvětlené tlačítko pro vyvolání poplachu. Může postupně volat 4 různá telefonní čísla.

Náramkovým tlačítkem lze také vyzvednout příchozí telefonní hovor, takže senior může Neo používat pro pohodlné vyřízování příchozích volání. Lze také nastavit, že se po určitém počtu zazvonění hovor automaticky vyzvedne a volající tak může přes Neo do bytu promluvit a poslechnout si, co se v bytě děje. To je velmi vývhodné za siutace, kdy panuje podezření, že senior není v pořádku a nebere telefon.
Přístroj automaticky hlídá stav napájení, telefonní linky a radiového spojení.

Napájení je ze sítě 220/230V se zálohováním interním akumulátorem na dobu 80 hodin. Baterie náramkového tlačítka má životnost přibližně 7 let.
NEO vyrábí švédská firma NEAT ELECTRONICS specializovaná na komunikační zařízení pro sociální péči a zdravotnictví. Je jedním z nejprodávanějších zařízení svého druhu v Evropě a nejprodávanější u nás.

Instalace telefonu NEO v domácnosti je snadná a zvládne ji každý. Telefon se pouze zapojí do zásuvky 230V a do buď telefonní zásuvky místo původního telefonu, nebo se vloží karta SIM (GSM verze) Původní telefon se zapojí do Nea (stejně se například dříve zapojovaly telefonní záznamníky).

 

Přídavné prvky

Mám zájem


Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kontakt:

Jinonická 80, Praha 5, 158 00, Business park Košíře, budova A, 2. patro
296 554 331, 603 227 817