Bezdrátová signalizace Trex (OLD)

Bezdrátová signalizace Trex

Trex je komplexní bezdrátová signalizace pro nemocnice, domovy seniorů, domy s pečovatelskou službou. Je vyráběný švédskou společností Neat Electronics a dodávaný do více než 34 zemí světa. V současnosti se jedná o jednu nejmodernějších signalizací sestra-pacient na trhu, přičemž vyniká především důrazem na mobilitu pro personál i klienty a snadnou obsluhou. Díky ergonomickým náramkovým tlačítkům poskytuje zvýšené bezpečí a komfort klientům.

Přednosti

 • Jednoduchá instalace bez nutnosti stavebních zásahů
 • Lehká a ergonomická náramková tlačítka pro klienty
 • Životnost baterií až 5 let
 • Velké množství přídavných komponentů
 • Přenosné přijímací jednotky pro personál
 • Možnost systém libovolně rozšiřovat a upravovat
 • Obousměrná rádiová komunikace

Jak systém pracuje

Signály z jednotlivých koncových zařízení (tlačítka, senzory atd.) se předávají radiovou cestou na přenosný kapesní terminál s displejem. Dojde-li k aktivaci některého z koncových zařízení, zobrazí se na displeji Trexu kdo, či co volá a o jaký druh volání se jedná. Příjem zprávy je doprovázen akustickou a vibrační signalizací.

Náramkové tlačítko Smile

Mezi hlavní přednost signalizace Trex nepochybně patří náramková tlačítka Smile. Jedná se o novější variantu původního tlačítka Atom a jeho podoba a funkční vlastnosti jsou tak výsledkem více než desetiletého využívání. Výhodou přenosných náramkových tlačítek je především možnost zavolat si pomoc skutečně kdekoliv. Například z lůžka, koupelny, vany, při pádu, ze zahrady, na chodbě apod. díky tomu tak nositelé tlačítek dostávají komplexní ochranu v případě jakékoliv tísňové události.

Tlačítko je napájeno ze standartní baterie CR 2430 a díky velice šetrnému provozu je výdrž tlačítka zhruba 5 let, v závislosti na počtu denních stisknutích. Baterie je snadno vyměnitelná. stejně jako kryt tlačítka díky čemuž odpadá tak nutnost nákladných servisních oprav. Disponuje krytím IP67 a je tak možné jej mít při mytí rukou, koupeli či koupání. Základní sada pak obsahuje jak řemínek pro nošení na zápěstí, tak šňůrku pro nošení na krku.

Monitoring osob

Nejčastější nadstavbou systému Trex je monitorovací doplněk D-POS. Ten umožňuje pomocí pozičních vysílačů a feritových antén monitorovat pohyb klientů v místech, kde je to užitečné. Nejčastěji se využívá k monitorování opuštění objektu pacienty trpícími Alzheimerovou chorobou, či obecně stařeckou demencí.

Optické čidlo PIR II

Druhá generace optického čidla PIR II slouží především k monitorování pohybu osob v zakázaných oblastech, na chodbách, schodištích apod.

Při detekci pohybu čidlo odesílá alarmovou zprávu na kapesní jednotku TREX 2G. Druhá generace zároveň umožňuje i funkci inteligentního dveřního alarmu, který v kombinaci s dveřním magnetem poskytuje zcela nové možnosti hlídání osob na pokojích. Alarm v takových situacích vzniká pouze v případě, kdy dochází k otevření dveří a čidlo PIR II nezaznamená žádný pohyb,  z čehož lze usuzovat, že osoba opustila pokoj. V opačném případě, kdy do pokoje vstupuje personál. příbuzní apod. k odesílání alarmu nedochází neboť PIR II i přes otevření dveří zaznamená pohyb uvnitř místnosti. Pokud by osoba často z pokoje odcházela například na pro noviny, poštu apod. lze nastavit až 180 vteřinové zpoždění pro vyvolání alarmu, během které se může osoba na pokoj vrátit.

Funkce čidla PIR II

 • Detekce pohybu
 • Detekce neaktivity
 • Inteligentní dveřní alarm

 

Komponenty

Ukázka našich klientů

Mám zájem

  Kontakt:

  Jinonická 80, Praha 5, 158 00, Business park Košíře, budova A, 2. patro
  296 554 331, 603 227 817