Aktivace dvoufázového ověření k portálu CMP

Jste zde:
Odhadovaný čas na čtení: 1 min

Aktivaci dvoufázového ověření lze provést po přihlášení do svého uživatelského účtu v sekci Administrace (Administration).

V sekci Uživatelské profily (User Profiles) najděte svůj uživatelský účet a poklepáním na kterýkoliv ze sloupců si otevřete podrobnosti účtu. Zobrazí se následující tabulka.

Zde je nutné zakliknout kolonku MFA (Multi-Factor-Authentification) a zvolit způsob, kterým si budete přát dvoufázové ověřování při přihlášení provádět. Na výběr je z:

  • TOTP (Time-based One-Time Passwords) – využívá standartních autentifikátorů třetích stran, jako je například Google Authentificator nebo Microsoft Authentificator.
  • Email – Odesílá jednorázový přístupový kód na Vaší emailovou adresu.
Pokud zvolíte variantu TOTP, mějte na paměti, že k vašemu CMP účtu může být připojena pouze jedna autentifikační služba, doporučujeme tedy zvolit takovou, která je instalována na vašem chytrém telefonu (namísto PC). Díky tomu se můžete přihlásit k CMP ať jste kdekoliv a nejste vázáni jen na jedno PC.

Po vybrání metody klikněte na tlačítko uložit (save). Jakmile se budete chtít příště do CMP přihlásit, portál po Vás již bude dvou-fázové ověření vyžadovat.

V případě, že jste zvolili metodu Email postup tímto končí. V případě, že jste zvolili metodu TOTP doporučujeme ihned provést spárování autentifikátoru tak, aby metoda byla vyzkoušená a funkční.

Při prvním přihlášení se Vám zobrazí QR kód, který je nutné naskenovat do vybrané aplikace pro spárování.

Tagy:
Pomohl vám tento článek?
Nelíbí 0
Zobrazení: 89