Přidání nového vysílacího prvku

Jste zde:
Odhadovaný čas na čtení: 1 min

K telefonům NOVO lze připojit velké množství přídavných prvků. Většina z nich pracuje v režimu Plug & Play. Pro jejich připojení tak stačí spárovat jejich rádiový kód s tísňovým telefonem NOVO.

Přidání rádiového prvku umožňuje i webový portál CMP. Metoda přidání přímo přes telefon je nicméně výrazně jednoduší a spolehlivější, doporučujeme proto tento postup.

Pro přidání prvku je třeba dodržet následující kroky:

  1. Zapnutí telefonu NOVO.
  2. Zapnutí programovacího režimu a vybrání příslušné funkce.
  3. Aktivování prvku.
  4. Test funkčnosti.

Zapnutí telefonu NOVO

Pro zapnutí zapojte do telefonu NOVO napájecí adaptér, nebo zajistěte, aby akumulátor byl dostatečně nabitý. Poté pokračujte stisknutím tlačítka pro zapnutí/vypnutí telefonu (Konektor PS1).

Poté co se telefon dostane do provozního režimu (Zhasnou všechny kontrolní LED diody) pokračujte na krok 2.

Vstup do programovacího režimu

Pro vstup programovacího režimu stiskněte krátce tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu (Konektor PS1). Všechny diody LED se rozsvítí.

Následně stiskněte a podržte tlačítko B3 dokud se neozve hlasový průvodce jednotlivými funkcemi. V menu se pohybujete stisknutím tlačítka B3 pro další funkci. Funkci zvolíte stisknutím tlačítka B1. Pro přidání prvku zvolte funkci – Přidat vysílač.

Aktivování přidávaného prvku

Po zvolení správné funkce Přidat vysílač, aktivujte vysílací prvek, který chcete přidat.

U tlačítek SMILE/SMILE ID/PUSH/PULL apod. se aktivace provede stisknutím. Ostatní prvky mají typicky umístěné aktivační tlačítka na PCB deskách uvnitř (REPO II, PIR).

Po úspěšném přidání NOVO přehraje potvrzovací tón. Následně je možné buď vypnout a zapnout telefon – podržením tlačítka PS1, nebo podržet déle stisknutí tlačítko B2, pro pouhé opuštění servisního režimu.

Test funkčnosti

Po úspěšném přidání doporučujeme vždy okamžitě vyzkoušet, zdali při aktivování prvku dojde ke spuštění tísňové sekvence.

Tagy:
Pomohl vám tento článek?
Nelíbí 0
Zobrazení: 45