Tísňový portál Swissphone

Tísňový portál SOS Portal od švýcarské společnosti Swissphone představuje jedno z nejkomplexnějších řešení v oblasti ochrany osamocených pracovníků.

V centru je umístěn centrální dohledový portál SOS Portal s nímž komunikují všechna zapojená zařízení. V rámci tohoto portálu je možné přidělovat zařízení konkrétním uživatelům, vytvářet záchranné plány, zapisovat záznamy o nouzových stavech a mnoho dalšího.

Každý chráněný zaměstnanec je potom chráněn speciálním osobním zařízením, které nosí neustále u sebe a může skrze něj navázat hlasové spojení s obsluhou alarmového centra (typicky vrátnice, bezpečnostní agentura apod.) Tato zařízení se dodávají v několik různých variantách a je tak možné je přesně adaptovat na konkrétní podmínky a situace.

Hlavní přednosti:

Stáhněte si náš E-book

Zajistěte bezpečnost pro Vaše zaměstnance díky specializovaným zařízením. Všechny informace jsme pro Vás připravili do našeho E-booku, zadejte svůj e-mail a E-book Vám na něj okamžitě doručíme.

  Nejrychleji dostupná bezpečnost

  Nejjednodušší cestou jak zajistit bezpečí zaměstnancům, kteří jsou vybaveni chytrými telefony je pomocí specializované aplikace SOS Mobile. Díky se chytrý telefon stane plnohodnotným bezpečnostním zařízením, vybaveným detektorem pádu, manuální vyvolání poplachu, lokalizací a možností spustit periodickou kontrolu. Ke stažení je tato aplikace zdarma na příslušných platformách a pro její provoz je nutné propojení s SOS portálem. První měsíce máte na vyzkoušení vždy zdarma.

  Lokalizace venku i uvnitř

  Při odesílání zprávy na SOS Portál připojuje informace o aktuální poloze získané pomocí GPS satelitů. Tato poloha je poté přehledně zobrazena na mapě ve webovém rozhraní SOS Portálu a bezpečnostní pracovník tak může velice přesně poskytnout pomoc osobě v nesnázích.

  Vnitřní lokalizaci lze provést instalaci rádiových majáků, které si zařízení načítá pokud se dostane do jejich dosahu. SOS portál poté snadno zjistí, u jakého majáku se pracovník nachází nebo naposledy nacházel.

  Specializované zařízení

  Všechna zařízení kompatibilní s platformou Sos Portál jsou specializovaná na ochranu pracovníků i v těch nejnáročnějších pracovních podmínkách.

  Swissphone Trio 3G

  Tísňový komunikátor s lokalizací v budovách i venku

  Tísňový pager TRIO je schopen detekovat nouzové situace a odeslat tísňové volání, které zahrnuje aktuální polohu osamělého pracovníka. Alarm je doprovázen zvukovým alarmem ze samotného  pageru TRIO, který pomáhá lokalizovat pracovníka. Pokud je to pracovník stále schopen, může sám přivolat pomoc stisknutím nouzového tlačítka. Volitelně může TRIO eskalovat nouzové volání, dokud na něj někdo neodpoví a nezačne záchranná akce.

  • Manuální poplach stisknutím tlačítka
  • Automatický poplach při pádu pracovníka
  • Automatický poplach, pokud pracovník nereaguje na automatickou periodickou výzvu
  • Automatický poplach při překročení geografického plotu
  • Integrovaný modul GSM pro odeslání alarmu pomocí mobilní sítě
  • Integrovaný GPS přijímač pro lokalizaci polohy v otevřených prostorách
  • Integrovaný Bluetooth modul pro lokalizační majáky iBeacon (pro lokalizaci uvnitř budov)
  • Detektor pohybu a akcelerometr pro automatickou aktivaci poplachu “mrtvý muž”