Systém Trex

Bezdrátová signalizace Trex

Trex je komplexní bezdrátový signalizační systém vyráběný švédskou společností Neat Electronics a dodávaný do více než 34 zemí světa. Vyniká především důrazem na mobilitu pro personál i klienty a snadnou obsluhou. Díky náramkovým tlačítkům poskytuje zvýšené bezpečí a komfort klientům.

Přednosti

 • Jednoduchá instalace bez nutnosti stavebních zásahů
 • Lehká a ergonomická náramková tlačítka pro klienty
 • Životnost baterií až 5 let
 • Velké množství přídavných komponentů
 • Přenosné přijímací jednotky pro personál
 • Možnost systém libovolně rozšiřovat a upravovat
 • Obousměrná rádiová komunikace

Jak systém pracuje

Signály z jednotlivých koncových zařízení (tlačítka, senzory atd.) se předávají radiovou cestou na přenosný kapesní terminál s displejem. Dojde-li k aktivaci některého z koncových zařízení, zobrazí se na displeji Trexu kdo, či co volá a o jaký druh volání se jedná. Příjem zprávy je doprovázen akustickou a vibrační signalizací.

Monitoring osob

Nejčastější nadstavbou systému Trex je monitorovací doplněk D-POS. Ten umožňuje pomocí pozičních vysílačů a feritových antén monitorovat pohyb klientů v místech, kde je to užitečné. Nejčastěji se využívá k monitorování opuštění objektu pacienty trpícími Alzheimerovou chorobou, či obecně stařeckou demencí.

Optické čidlo PIR II

Druhá generace optického čidla PIR II slouží především k monitorování pohybu osob v zakázaných oblastech, na chodbách, schodištích apod.

Při detekci pohybu čidlo odesílá alarmovou zprávu na kapesní jednotku TREX 2G. Druhá generace zároveň umožňuje i funkci inteligentního dveřního alarmu, který v kombinaci s dveřním magnetem poskytuje zcela nové možnosti hlídání osob na pokojích. Alarm v takových situacích vzniká pouze v případě, kdy dochází k otevření dveří a čidlo PIR II nezaznamená žádný pohyb,  z čehož lze usuzovat, že osoba opustila pokoj. V opačném případě, kdy do pokoje vstupuje personál. příbuzní apod. k odesílání alarmu nedochází neboť PIR II i přes otevření dveří zaznamená pohyb uvnitř místnosti. Pokud by osoba často z pokoje odcházela například na pro noviny, poštu apod. lze nastavit až 180 vteřinové zpoždění pro vyvolání alarmu, během které se může osoba na pokoj vrátit.

Funkce čidla PIR II

 • Detekce pohybu
 • Detekce neaktivity
 • Inteligentní dveřní alarm

 

Komponenty

Ukázka našich klientů

Mám zájem
  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Kontakt:

  Jinonická 80, Praha 5, 158 00, Business park Košíře, budova A, 2. patro
  296 554 331, 603 227 817