Signalizace Trex pro oddělení COVID-19

V těchto dnech dodáváme do řady nově zřizovaných COVID-19 oddělení v ČR bezdrátovou signalizaci Trex, která díky absenci kabelových rozvodů umožňuje okamžité nasazení do provozu. Signalizační systém Trex nejen, že lze rychle a snadno implementovat, je ale zároveň díky své mobilitě a flexibilitě velmi praktickým řešením zvláště v době měnících a vyvíjejících se požadavků na počet lůžek, zdravotnického personálu i organizační uspořádání.

Signalizace Trex je standardně využívána jako plnohodnotná signalizace Sestra – Pacient v mnoha zdravotnických i jiných zařízeních po celé České republice, včetně několika fakultních nemocnic.

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Instalace

Díky bezdrátovosti systému je možné instalaci provést naprosto dálkově s využitím poštovních a přepravních služeb, tzn. není třeba vstupu třetích osob na oddělení. Celý systém může dle Vašich představ být naprogramován a zaslán v požadované konfiguraci, případně je možné konfiguraci provést pomocí zdarma dodávaného PC Softwaru.

Modelová sestava

Typická sestava na oddělení je tvořena přenosnými tlačítky SMILE, které pacienti nosí na zápěstí, případně jsou jim zavěšeny na hrazdičku u postele. Díky vodotěsnosti a případně jednoduše vyměnitelnému krytu je možné tlačítka velice dobře dezinfikovat při změně pacienta. Zároveň nevyžadují žádnou obsluhu díky integrované baterii s životností zhruba 5 let. Personál je poté vybaven patřičným počtem přenosných jednotek Trex 2G, na které dostává zprávy o volání z jednotlivých tlačítek. Může se tak velice mobilně pohybovat v rámci oddělení a nemusí být stacionárně umístěn na jednom místě.

 

Rádiový dosah

V základním provedení rádiový signál pokrývá menší oddělení, pokud by se ukázala potřeba zvýšit pokrytí, například v případě větších oddělení, celých nemocnic apod., je možné instalovat rádiové opakovače, které zajišťují až 10x větší vysílací výkon a jsou tak schopni dopravit zprávu z tlačítek i na velkou vzdálenost. Rádiový opakovač potřebuje ke svému provozu napájení 230 V a pro případ výpadku je vybaven záložním akumulátorem s provozem až 24 H.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Mám zájem