Nejnovější tísňový komunikátor TWIG One

Do rodiny komunikátorů TWIG vstoupil nejnovější člen – TWIG One. Ten nahrazuje předchozí variantu TWIG Protector a TWIG Protector Pro.

TWIG One je robustní komunikátor, který je oproti předchozí variantě dostal výrazně větší SOS tlačítko pro snazší přivolání pomoci, tlačítko zároveň disponuje i vyměnitelným gumovým polštářkem, díky kterému je možné modelovat telefon do konkrétního prostředí.  Robustní vodotěsné pouzdro (IP67) mu pak dodává ještě větší výdrž, která je již tak u komunikátorů TWIG vynikající.

Výraznou novinkou je podpora technologie NFC a tedy možnost využívání NFC tagů pro logování polohy, obchůzek apod. Díky skvělé cenové dostupnosti NFC tagů je tak možné osadit opravdu veliké prostory za minimální náklady.

V základní výbavě je telefon vybaven detektorem pádu Mandown ++, který umožňuje automatický poplach při:

  • pádu pracovníka;
  • detekci absence pohybu;
  • při detekci nárazu;
  • pře detekci volného pádu.

Dále je základní varianta vybavena i modulem GNSS pro lokalizaci ve venkovních prostorech. Součástí je potom i modul GSM pro komunikaci skrze sítě 2G a 3G.

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Ke komunikátoru je dostupné i veškeré příslušenství (nabíjecí stojánek, spona na opasek apod.) Samozřejmostí potom zůstává i možnost dalších volitelných modulů jako je:

  • 4G modul – Poskytuje rychlejší datové připojení, umožňující např. vzdálenou aktualizaci firmware.
  • Rádiový modul SRD3 (SRD + WIFi + BLE) – Pro komunikaci s rádiovými prvky – lokalizačními majáky Beacon, náramkovými tlačítky, tagy a dveřními senzory. Dále umožňuje lokalizovat polohu uvnitř budov pomocí majáků BLE a WiFi sítí
  • Modul NFC

Více informací na https://www.multitone.cz/loneworker/system-twig/ a https://eshop.multitone.cz/twig-protector-one/